Pakiranje

Ali ste se že kdaj vprašali kako poteka pakiranje ZAVEZE, ki jo vsake tri mesece dobite po pošti? Verjetno se le jezite, ker ste prejeli prazno PVC vrečko z listom z Vašim naslovom. Ali pa je bila PVC vrečka že delno odprta? Morda pa Zaveze sploh niste prejeli, ker je nekje med prelaganjem na pošti padla iz PVC vrečke in poštarji niso vedeli kam jo dostaviti.

Ja, vse to se dogaja. In če se vam kaj takega zgodi, da ostanete brez Zaveze, nas pokličite in poslali Vam bomo nov izvod.

Pa vendar nisem hotela pojasnjevati, zakaj včasih ne prejmete Zaveze in Vas to neznansko jezi, ker Vam prijatelj pripoveduje o zanimivi vsebini, pa ni dovolj natančen in zameša stvari, Vi pa ste o tem že nekaj slišali, pa vas zanima še druga stran medalje itd.

Priprave za pošiljanje Zaveze se začno že en mesec pred izidom. Poskrbeti je treba ali imamo na zalogi dovolj papirja za liste z naslovi, ali imamo dovolj nalepk, ali smo nabavili nov trak za tiskalnik, da bodo naslovi napisani dovolj močno in jasno, da poštarjem ne delamo preveč težav. Imamo na zalogi še dovolj PVC vrečk ali moramo naročiti nove?

Prvi korak je tiskanje nalepk z naslovi. Je dokaj zamudno, ker je treba tiskalnik nadzorovati. Rado se zgodi, da se nalepke zagozdijo, ali pa pride do kakšnega drugega zastoja.

Dokaj istočasno kopiramo liste, kamor kasneje lepimo nalepke z naslovi. Rado se zgodi, da zaradi prevelike obremenitve kopirni stroj zataji, zmanjka barve in moramo klicati na pomoč ustrezni servis, kar pomeni najmanj enodnevni zastoj.

Ko smo premostili prve težave pride na vrsto lepljenje nalepk z naslovi na liste. Pri tem pazimo, da ločimo naslove za člane in naslove za naročnike. Z EDIGS-om je treba premazati tudi kakšne pripombe, ki jih imamo na seznamih na računalniku.

Vsi imamo pridne rokeFigure 1. Vsi imamo pridne roke[Stran 104]Nekateri imajo pa vedno tudi kaj povedatiFigure 2. Nekateri imajo pa vedno tudi kaj povedati

Ločeno pripravimo naslove za tujino in naslove za pošiljanje več izvodov ( na primer do 5 )

Če vemo, da vsakokrat nalepimo cca 1800 naslovov, potem vemo, da je to kar veliko dela.

Dan pakiranja nam določi urednik Zaveze gospod Justin Stanovnik. Predhodno je potrebno po telefonu sklicati ekipo prostovoljcev. Večina se rada odzove. Veseli smo vsakega, ki ima dve roki in je pripravljen pomagati. Pakiramo kar v tiskarni. Vsi prostovoljci potek dela poznamo.

Najprej pakiramo »naročnike«, ker tam ni treba vložiti »Priloge«. Izvod Zaveze, skupaj z listom z naslovom vtakneš v PVC vrečko in predaš sodelavcu, ki na gospodinjskem varilnem strojčku zavari PVC vrečko.

Za člane vstavljamo v posamezne izvode Zaveze »Prilogo« in skupaj s Prilogo vtikamo v PVC vrečke in zavarimo.

Zavarjene Zaveze nato razvrščamo po poštnih številkah, jih preštejemo in znosimo v avtomobile za odvoz na glavno pošto.

Postopek za naročnike iz tujine je povsem enak: Izvod Zaveze skupaj s Prilogo vtaknemo v PVC vrečko in zavarimo. Zavarjene Zaveze za tujino razvrstimo po državah in jih preštejemo.

Vmes med pakiranjem si privoščimo kratek premor z malico. Pakirati začnemo ob 13. uri, ko doma še nismo skuhali kosila, zato je majhen prigrizek dobrodošel.

Med pakiranjem se pogosto razvije debata o dnevnih dogodkih, zato je pakiranje prav zanimiv družabni dogodek. Med seboj se radi pošalimo. Pridne gospodinje prinesejo kakšen priboljšek v obliki kolača, štrudlja, ali biskvita.

In kdo so ti zvesti prostovoljci, ki pridejo, kadar jih pokličemo? Vsi smo že davno srečali Abrahama. Mlajši se vrtijo okrog sedemdesetih let, nekaj pa jih je že tudi preko osemdeset … Vedno težje delamo. Veliko je fizičnega dela: prenašanja, prestavljanja in nošenja.

Vsi upamo, da bomo še nekaj časa zmogli!

Zadnje objave

Vabimo: Kočevski Rog 2026

Dragi svojci žrtev revolucije, spoštovani prijatelji Nove Slovenske zaveze...

Zakon o pokopu in spominu žrtev prikritih grobišč

Zakon o pokopu in spominu žrtev prikritih grobišč (uradno...

Vabimo: spominska slovesnost ‘Ker smo ljudje

Spoštovani prijatelji Nove Slovenske zaveze! Narodni dan spomina na žrtve,...

Memento za leto 2026 in Exodus 1945

Ob gori trpljenja, na katerega v Zavezi obujamo spomin,...

Laž – nesmrtna duša

Darwinova evolucija Ko je Charles Darwin sredi devetnajstega stoletja (1859)...

Kategorije

Vabimo: Kočevski Rog 2026

Dragi svojci žrtev revolucije, spoštovani prijatelji Nove Slovenske zaveze...

Zakon o pokopu in spominu žrtev prikritih grobišč

Zakon o pokopu in spominu žrtev prikritih grobišč (uradno...

Vabimo: spominska slovesnost ‘Ker smo ljudje

Spoštovani prijatelji Nove Slovenske zaveze! Narodni dan spomina na žrtve,...

Memento za leto 2026 in Exodus 1945

Ob gori trpljenja, na katerega v Zavezi obujamo spomin,...

Laž – nesmrtna duša

Darwinova evolucija Ko je Charles Darwin sredi devetnajstega stoletja (1859)...

V svetu sovraštva

Kot bi še vedno živeli sredi vojne. Tiste vojne,...

Spominske slovesnosti v letu 2026

Križev pot v Rogu nedelja, 8. marca, organizira Župnija Kočevje občni...

Do kdaj?

Na začetku letošnjega oktobra je Slovenijo obiskala skupina naših...

Sorodno

Priljubljene kategorije